Житомирян привчатимуть до буккросингового етикету

Буккросинг безпечного місця (шафи) у Житомирі на Старому Бульварі виявився не зовсім "безпечним" для книг. Але головну ідею "мандруючих книг" продовжують відкривати для житомирян і вже втретє заповнюють полиці буккросингової зони.

Сьогодні, 11 жовтня, буккросингову шафу, з якої вдруге безслідно зникають книги, знову поповнили житомирянки Олена Галагуза та Віра Гринишина.

Третє велике поповнення книжкової полиці на вулиці збагатилось кількома десятками книг. Крім цього, книги для вуличної бібліотеки, на прохання Гринишиної, передала українська письменниця Катерина Бабкіна зі своїми побажаннями для житомирян.

«Навіть якщо я надихну двох чи трьох людей читати книжки – я буду щаслива і рада», - зазначила Віра Гринишина.

IMG_1266

У свою чергу організатори пояснюють інциденти із зникненням книг з полиці деякою непроінформованістю населення про рух мандрівних книг.

"Будемо поповнювати полицю постійно. Принципово. Адже людям потрібно донести мету цього проекту, аби відновити цікавість до книжок та читання, відчуття причетності до благородної справи", - зазначила Олена Галагуза.

Головна ідея буккроссингу — не позбутися книжки, а поділитися чимось дійсно цікавим - при цьому тут можна взяти книгу для читання собі і залишити у шафі свою. Таким чином відбуватиметься обмін книгами.

IMG_1267IMG_1269

Дівчата вірять, що книги забирають житомиряни все ж читати, а не здають на макулатуру.

Нагадаємо, що з 2002 року у світі діє проект буккроссинг, у якому люди з усього світу обмінюються книжками. На території парку ім.Ю.Гагаріна буккросингова зона з'явилась зовсім нещодавно, 25 вересня.

Також до поповнення буккросингової шафи у Житомирі і надалі будуть залучати письменників, які відвідують наше місто. Так, невдовзі, 15 жовтня, марафон по наповненню книжкової шафи на Старому Бульварі, перейме Юрко Іздрик.

9kWAoYnbmmk