В Олевську обговорили можливі варіанти дій для легалізації видобутку бурштину

Протягом тижня народні депутати України чекатимуть від громадськості Олевського району пропозицій до закону про видобуток бурштину.

 Таке рішення прийняли 29 березня в Олевську під час розширеної нараді під керівництвом голови облдержадміністрації Ігоря Гундича за участю народних депутатів України Володимира Арешонкова, Борислава Розенблата, правоохоронців та громадськості.

 Метою зустрічі було спільно напрацювати подальші кроки і дії та вийти з наради з повним розумінням: громадськість – з розумінням того, що буде відбуватися далі у сфері видобутку бурштину на території Олевського району, влада – з розумінням того, чого хоче громадськість.

 Голова ОДА Ігор Гундич закликав громадськість долучитися до законотворчого процесу, аби були враховані інтереси громадськості: «Вам роздали проект закону. Протягом тижня надайте свої пропозиції народним депутатам. Це буде ваш вклад».

- При такому шквалі емоцій головне почути один одного, щоб отримати результат. Усі разом ми шукаємо компроміс та вихід із ситуації, що склалась. Тут не може бути простих рішень, - прокоментував начальник ГУНП В’ячеслав Печененко. – Поліція лише за законний шлях вирішення проблеми, але поки такого немає, ми і надалі працюватимемо у північних районах Житомирщини для недопущення поширення незаконного промислу.

 Володимир Арешонков та Борислав Розенблат розповіли учасникам про стан справ стосовно бурштину у законодавчому полі, зазначили свою позицію та дали характеристику проекту закону про видобуток бурштину.

 Борислав Розенблат коротко розповів про проект закону, який має підтримати Верховна Рада: «Суть закону проста: є землі, де є поклади бурштину. Створюється підприємство – будь-якої форми власності. Бере в оренду цю ділянку. Звертається до обласної ради про отримання дозволу. Коли підприємство зареєстроване, воно подає документи на розроблення ділянки. Якщо є кілька компаній на одну ділянку – проводиться конкурс. Питання конкурсу визначається окремим положенням, яке формується на місцях. Коли виконується видобуток, 20% має йти на рекультивацію земель. Найголовніше – це легальний видобуток, податки, робочі місця».