«Внесення закону щодо легалізації видобутку бурштину Розенблат робив в інтересах держави», — нардеп Мосійчук. ВІДЕО

Проблема незаконного видобутку бурштину стала темою спецпроекту «Янтарные войны в Украине» журналістки Шахіди Якуб. Вона побувала у «бурштинових» районах України і «у всій красі» показала результати роботи старателів.

Обговорюючий цю програму у ефірі 112 каналу, народні депутати ВРУ Ігор Мосійчук та Борислав Розенблат зійшлися на тому, що єдиним правильним рішення у ситуації, що скалася є прийняття закону.

«Я не знаю і не втручаюся в кримінальне провадження, по якому проходить Борислав Розенблат і Максим Поляков. Але можу чітко стверджувати: внесення законопроекту (щодо легалізації бурштину, - ред), внесення правок до нього, внесення подань на позбавлення незаконно виділених земельних ділянок, я стверджую, що вони були незаконно виділені Лабунською, колишньою головою Житомирської облради, Розенблат робив в інтересах держави», - сказав Ігор Мосійчук та зауважив, що не дивлячись на спротив правоохоронних структур, депутати мають працювати над легалізацією видобутку бурштину.
 

В свою чергу нардеп Борислав Розенблат резюмував: «Бурштин для України, це як для деяких країн нафта. Якби держава могла його легально добувати і обробляти, то до бюджету вдалось би спрямувати 700 мільйонів або ж і мільярд доларів США. Ці кошти можна було б направити на обороноздатність нашої держави, на школи, лікарні. Проте досі ці гроші йдуть до кишень злочинців. Давайте приймати правильні рішення і менше просто розмовляти».

Нагадаємо, що у 2014 році Борислав Розенблат підготував законопроект «Про видобування і реалізацію бурштину». Однак, у лютому 2017-го законопроект відхилили і зняли з розгляду, тим самим вкотре розв’язали руки незаконним видобувачам.

Прес-служба нардепа Борислава Розенблата1.Коментар народного депутата України І.Мосійчука (РПЛ):


 


2.Уся програма, 112UA:

 


3.Спецпроект Шахіди Якуб: